Tedavi Alanlarımız

Ortezler

Ortezler, kas ve iskelet sistemini  destekleyen  ürünlerdir.  Gerek iyileşme döneminde tedavi edici etkisi olan gerekse de önleyici olarak kullanılabilen ortezler Orto Worl tarafından en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Bacak, ayak, ayak bileği, baldır, diz, kalça, tüm bacak için oluşturulabilecek ortezlerin özel üretim olabilmesi için tekniker ekibimizden destek alabilirsiniz.


Üst Ekstremite Ortezleri,  elde yaşanan fonksiyon kayıplarını onarmak veya geri getirmek için kullanılır. Kavrama, tutma, uzanma, taşıma gibi becerileri yapabilmeniz için elinizi, bileğinizi ve kolunuzu Üst Ekstremite Ortezleri ile desteklenmektedir.

Alt Ekstremite Ortezleri , yürüme fonksiyonunuzu yeniden kazanabilmeniz veya yaşanan kaybı durdurabilmeniz için kullanılan ortezlerdir.  Ayak, ayak bileği ve dizin desteklenmesi için bu ortezler kullanılabilmektedir.

Yürüme cihazları yürüme kabiliyetini kontrol edebilmek için uygulanan cihazlardır. Diz eklemeni kilitlemeyen özellikte olan yürüme cihazları, değişen durumlara yürüyüş esnasında anlık tepkiler vererek dengeyi bozmaz.

Kraniyal Kasklar, CAD-CAM teknolojisi kullanılarak üretilen ve çok hassas aşamalardan geçirilerek ortaya çıkan bir ortez ürünüdür. Bebek ve küçük çocuklarda kullanılan bir ortez olan kasklar kullanım alanının özel olması sebebiyle her bebeğe özel olarak üretilir.

Görseller