Tedavi Alanlarımız

Protezler

Protezler, vücudunuzda çeşitli sebeplerle kaybedilen uzuvların yerini alması ve onların çalışma şekillerini taklit edebilmesi için üretilirler. Orto World Ortez ve Protez Yapım Uygulama Merkezi olarak sizin için bu eksikliği hayatınız boyunca en az şekilde hissedebilmenizi sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktayız.

Kişiye özel olarak ölçülendirilip yapılan el, kol, bacak, diz, parmak, göğüs protezlerimiz, tamamen daha konforlu bir hayat sürebilmeniz için geliştirilmektedir.  Tüm protez ürünlerimiz bakım ve servis garantili olarak sizlere sunulmaktadır.


Alt ekstremite protezleri diz altı bölgesinden ampüte edilmiş kişiler tarafından kullanıma uygun olan protez çeşididir. Kişilerin yürüme fonksiyonuna yeniden kavuşmasını sağlayan alt ekstremite protezleri yürüme, koşma, merdiven çıkma gibi fonksiyonları geri kazandırır.

Orto World olarak teknisyenlerimizle titiz ölçümler sonucunda imal ettiğimiz alt ekstremite protezleri, tamamen konforunuza göre dizayn ediyoruz.

Üst ekstremite protezler, dirsek altı ve dirsek üstü olarak iki gruba ayrılmaktadır. Kol bölgesinde uygulanan ampütasyonlardan sonra kullanılan protezler mekanik veya kozmetik olarak tercih edilebilir. Kozmetik protezlerde eller ya da parmaklar hareket etmez sadece kolun kozmetik olarak geri dönüşümü sağlanır. Mekanik protezlerde ise birçok gelişkin özellik eklenebilmektedir.

Modüler, elektronik, dynamic, bebionic gibi protez çeşitleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletiime geçebilirsiniz.

İleri Teknoloji Diz Eklemleri, yürüyüş ve hareket esnasında zorluk yaşamamanız için kullanılmaktadır. Adımlarınızı atarken hem güvende kalmanızı hem de dengeli, rahat bir şekilde hareket edebilmenizi sağlayan diz eklemleri arabaya binme, inme, bisiklet sürme gibi kabiliyeteleri yeniden kazanmanızı sağlar.

Ortho Protezler doğuştan veya sonradan gelişen bacak anomalilerinde kullanılan bir protezdir. Bacağın kısmen eksik olması veya  kısa kalması durumlarında ortho protezler tercih edilerek yürüyüşteki aksamaların ve zorlanmaların önüne geçilebilmektedir.