Tedavi Alanlarımız

Skolyoz

Skolyoz korseler için Orto World olarak öncelikle 3 boyutlu olarak incelemeler yapmaktayız. Hastalığı gösterecek radyolojik görüntülemeler incelendikten sonra alçı modelin kalıbı çıkarılmakta ve hastanın kullanımına sunulmaktadır.

Skolyoz korselerde ürünlerimizin terletme yapmaması, göğüs gelişimini etkilememesi, kolaylıkla takılıp çıkarılması gibi özellikler gözetilmektedir. Skolyozun yani eğriliğin olduğu yönün tam tersi yönde yaptığımız desteklerle vücudunuzu eskisinden daha sağlıklı bir hale getirmenize yardımcı olmaktayız.


Türkiye’de ilk ve tek 4d lazer tarama sistemi olan RODİN4D, hastadan temassız ve hızlı bir şekilde ölçüm alabilmenizi sağlamaktadır.  Protez ve ortez yapımında kullanılan 4D lazer teknoloji sayesinde çok daha hızlı ve kusursuz ölçümler alınabilmektedir.

Skolyoz korseler, omurgadaki eğrilikleri tedavi etmek için kullanılan ve her hastanın kendi omurgasına göre özel dizayn edilen ortezlerdendir. Bu korseler kişilerin aşırı eğri duruşlarını düzenleyerek yaşam kalitesini arttırır.

Omurga ve postür analizinde kullanılan bu cihaz sayesinde eğrilikler her seviyede net bir şekilde tespit edilmektedir. Radyasyona maruz kalmanıza gerek kalmadan DIERS 4D Formetric ile kesin sonuçlar alabilmekteyiz.